Oy hakkı

183 Defa okundu /

Yaşamını Yurtdışında sürdüren Türk sporcularına, ikamet ettikleri ülkelerde ”seçme, seçilme ve oy kullanma hakkı” talebi.

Türkiye Karate Federasyonu ( TKF ) Başkanlığı tarafından T.C. Spor Bakanlığına ulaştırılacak olan dilekçede Sayın Değirmenci şunları dile getiriyor:

”TÜRKİYE CUMHURİYETİ GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞINA

Yurtdışında yaşamlarını sürdüren Türk sporcuları ve spor branşları adına; dış ülkelerde bulunan Türkiye Cumhuriyeti Büyük Elçilikleri ve Başkonsolosluklarında.

T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı ve ilgili federasyon tarafından, görevlendirilmiş yetkililerin gözetiminde, ikamet ettiğimiz ülkelerde, ülkemizde yapılan çeşitli ”Spor Federasyonları Başkanlık Seçimleri”nde, seçme seçilme ve oy kullanma hakkımızın verilmesini talep eder, gereğinin yapılmasını arz ederiz”.

Konu hakkında açıklama yapan Değirmenci: Yurtdışında hiç de azınsanmıyacak kapasitede çeişitli spor branşlarında aktif sporun içinde çalışmalar yapan sporcu, antrenör, hakem ve yönetici olan Kardeşlerimizin Türkiye’de yapılan ilgili spor dalındaki federasyon seçimlerine yurtdışında ikamet ettikleri ülkelerden seçme, seçilme ve oy kullanma haklarına sahip olabilmeleri için gerekli çalışmaları ve mücadelemi vermeye çalışıyorum” diyerek sözlerine şöyle devam etti: ”Dilekçe konusunda; Türkiye Karate Federasyonu ( TKF ), Başkanlığı ile yapmış olduğum ön görüşmelerimde, kendilerinden büyük destek aldım. Hatta hazırlamış olduğum dilekçe, Türkiye Karate Federasyonu Başkanlığı tarafından, T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığına iletilecek olması, bu konuda yapmış olduğum çalışmanın doğru bir faaliyet olduğu konusunda beni motive etti ve çok sevindirdi, Türk sporuna ve sporcusuna hayırlı olmasını diliyorum” diyerek sözlerini tamamladı.